המופע של טראמפ והבעיה היהודית

"הפיל והבעיה היהודית" היה בזמנו ביטוי נפוץ שהמחיש לכולם שלא משנה על מה מדברים בסוף איכשהו, זה מתקשר ליהודים. זה תמיד עיצבן וקומם אותנו, אבל זה נשאר נכון.

טראמפ הינו תופעה אמריקאנית שיצרה רעידת אדמה בארה"ב, ורעידות משנה על פני הגלובוס לכול הכיוונים. מי שראה לאחרונה את טקס האוסקר שמע את המנחה מסביר לנוכחים  ולעוד 225  מדינות, שבפעם הראשונה שבחירות לנשיאות מקעקעות את הברית שבין תושביה של אמריקה. ואת ההאשמה יחס בתחכום רב ג'ימי קימל, לאותו נשיא שמכריז עכשיו שצריך לאחד אותם.

טראמפ נבחר על גל אמריקאי אנטי ליבראלי- פלורליסטי של  מיליונים שהצביע בשבילו מכיוון שהתגלה להם, שאותם כללים ליבראליים פלורליסטים שאפיינו כול כך את החברה והכלכלה האמריקאית, משאירה אותם עכשיו ללא פרנסה ורמת חיים.

האנושות מתחילה לקלוט שליברליזם פלורליסטי היום זו מילה נרדפת לחוסר אחריות כלפי אחרים, זה לפעול כ"א לפי כללים משלו, לעשות מה שבא לי, ו- "אל תתערב בעניינים שלי". שתקינות פוליטית  וחופש ביטוי זו זכותו של כול אחד לומר ולעשות ככול העולה על רוחו, גם אם זה בא על חשבון הזולת.

תופעת טראמפ מזהה שמתירנות זה חסר גבולות מוחלטים, שזה חיסרון של חינוך בבתי ספר ואוניברסיטאות, למעשה בכל מקום. שזו רעה חולה שהובילה למצב שהגדולה והמשמעותית במדינות העולם נמצאת בו מחולקת  ומוחלשת.

על איזה בסיס משותף ניתן לאחד את אמריקה אם מתברר שהבסיס הקפיטליסטי חברתי עליו היא מושתת, מקבל כזה "ספיין" מכוער ואכזרי המושך אותה למטה? אותה שאלה נשאלת לגבי העולם כולו.

האם טראמפ האיש  ותוכנית ממשלו מסוגלים לשנות?

קשה להניח שקפיטליסט כלכלי חברתי, יכול לפתור את הבעיה שהוא עצמו יצר. דומה הדבר לטובע המנסה למשות עצמו מתוך מערבולת מים ע"י משיכה בציצית ראשו. סוציאליסט כמו בארני סאנדרס  טובע גם הוא באותה מערבולת.

המכשיר לשינוי  המציאות של היום אינו נמצא בידיים אמריקאיות. הוא נמצא בטבע ובנוסף דרשה עזרתו כדי להשיגו. השיטה להשגתו נמצאת בחכמת החיבור, והיהודים הם היחידים שמחזיקים בה ובמפתח להתקדמות האנושית על פי מטרתה שהיא מטרת הבריאה.

בדרך הימין שלה נגיע כולנו למטרה בצורה קלה יותר.בדרך השמאל שזו דרכו של עולם, נגיע קודם למלחמות השמד,ולמטרה יגיעו מעטים מאוד.כך מתחברת לה תופעת טראמפ  לבעיה היהודית.

נכון לעכשיו האנושות מקושרת כמו שלא היינו אף פעם אבל בקשר לא טוב. בסיס הקשר שלנו הוא אגואיסטי,סוג של קשר שבו שניים מתחברים בשביל לדפוק את השלישי נהנים מזה. זה מה שקורה ליהודים המתחברים לטראמפ או לאובמה, הם גורמים ליצירת שני מחנות ולקרע של שנאה ביניהם.

הבעיה היהודית היא, שהחיבור הטוב בדרך ימין תלוי רק בה. זה חיבור למען הנהגת קו כללי לתיקון האנושות שמובילה לשלום. יהודים מסוגלים להתעלות על פני כל מה שמתרחש בין תומכי טראמפ לאובמה, ולהתחבר בקו האמצעי בין שניהם. בדרך של אותו קו דק, ניתן להתחבר מעל למחלוקות ולהגיע לקשר אנושי חם אחד גדול. זה שלמענו נברא העולם ודרכו להשיג אותו.

סגור לתגובות.