טפטים לחדר שינה שמשנים את האווירה

אני זוכר שלפני ארבע שנים לקחו אותי לסיור חדרי שינה כדי לקבל רעיונות על טפטים מעוצבים שיכולים ליצור אווירה שונה לחלוטין במרחב. החדר הראשון שביקרנו בו היה חדר קלאסי כבד במובן של כבד. החדר עצמו היה בגווני אפור עם מיטה ענקית עם גב מיטה גבוה מאוד, אפור ודומיננטי ומשני צידי המיטה ארוניות שחורות שעליהן מנורות לילה מעוצבות. לרגלי המיטה היה הדום לבן גדול ומה שתפר את כל החלל למקשה אחת היה הטפט האפור עם עיגולי פרחים. עיגולים מלאים של פרחים שגרמו לקיר להיראות מנוקד בנקודות גדולות אך מסקרנות.

החדר השני היה חדר חום פנינה, ניסיון לשילוב מעניין בין חום ללבן. חדר מואר מאוד עם רצפת פרקט אך עם מיטה זוגית חומה שעמדה על שטיח חום, לצידה היו כורסאות לבנות. התקרה היתה מנוקדת בספוטים עם מנורה מרכזית אחת בצורת כדור גדול מה שסיפק לחדר המון אור. הטפט במקרה זה היה צריך לסגור את השילוב שבין החום עם הלבן והאור והבחירה היתה בטפט לבן עם צורות גיאומטריות בגוון פנינה מה שנתן משחק מעניין על הקיר עם האור המלאכותי הרב שבחדר.

החדר השלישי כבר הלך לגווני הזהב, משהו בסגנון ארמון רוסי עתיק ומפואר או לחלופין שרידים מהאימפריה הפרסית. כיסויי המיטה, הציפות, ההדום, הכורסאות והכריות כולם היו בגווני זהב או לבן עם פסי זהב. גם צידי ההדום של המיטה עוצבו ככנפיים מוזהבות. הוילונות והתקרה היו באותו צבע זהוב והטפט שנבחר היה טפט קרמי עם תבנית גיאומטרית בצבעי זהב. במרכז החדר היה עמוד שיש או דמוי שיש מעוצב בצבעים דומים ובכלל החדר נראה כאילו משקף עולם צבע מאוד מוגדר ומסוים. אך ההברקה המשמעותית ביותר בחדר לדעתי, מעבר לטפט ולרהיטים היה השטיח שעוצב בתבניות ובצבעים דומים ומשלימים לטפט הקיר מה שחיזק מאוד את הרגשת הקשר בין חלקי החדר השונים.

מאז אותו סיור ביקרתי בחדרי שינה שונים ונחשפתי לטפטים שונים ולעיצובים שונים: טפטים לדלתות, טפטים לסלון ולחדרי שינה ועוד, קשה לי לומר שהרבה השתנה בארבע השנים שחלפו מבחינת הטעם של הלקוחות או הבחירות העיצוביות. מה שכן חומרי הגלם של הטפטים הפכו איכותיים יותר וההתפתחות הטכנולוגית מאפשר לספק היום פתרונות עיצוביים דומים במחיר נמוך יותר ובצורה יעילה יותר.